1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
Gazda

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-14, 22:45   Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
"Rozlanie metaboliczne" jest charakterystyczne dla procesów zapalnych. Węzły można by przebadać na USG, w celu stwierdzenia, czy mają zachowaną torebkę tłuszczową - ale teraz nie ma to najmniejszego sensu, skoro przyjęto schemat leczenia zakładający (pewnie słusznie), przerzuty węzłowe. Co do wysokiego indeksu SUV w nosogardle - też mnie zaniepokoiło, ale konsultowałem - taki współczynnik SUV może niekiedy występować w stanach zapalnych.
  Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
Gazda

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-14, 00:08   Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
Jeśli chodzi o lektury innych wątków, to raczej zacznij od tych poświęconych przygotowaniu do chemio- i radioterapii. I naprawdę... znajdź czas na uśmiech i myślenie o czymś innym niż choroba... :)
  Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
Gazda

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-13, 23:57   Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
Skróty (SUV) - świadczą o poziomie metabolizmu glukozy. Nie jestem specjalistą od nowotworów układu pokarmowego, i sam sposób opisywania wyniku PET-CT tam, gdzie się leczę, jest inny. Z całą pewnością niebawem znajdzie się ktoś, kto poprawnie zinterpretuje wyniki Twoich badań.
  Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
Gazda

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-13, 23:39   Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
Ściągnij sobie fajne filmy, czytaj książki, bo będziesz się strasznie nudzić. Chemioterapia odbije się na Twoim obrazie krwi i włosach, a przy dobrym nastawieniu samopoczucie nie powinno ulec zmianie, więc nie ma co demonizować chemii. Jak zauważysz wypadanie włosów (może to być w trakcie, albo po drugim cyklu) - ogól sobie głowę maszynką, i zacznij nosić chustki, żeby nie przewiało Ci głowy. Uwierz, że to lepsze niż ratowanie resztek włosów, które i tak wypadną. A te które odrosną, będą ładniejsze :)

[ Dodano: 2013-01-13, 23:40 ]
Aaa... w kwestii filmów... "Jestem legendą". Film fajny, ale nie o mnie :-D
  Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
Gazda

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-13, 23:25   Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
Gdzie się leczysz? Ja dostawałem chemię według podobnego schematu. Zniosłem ją bezproblemowo.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group