1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
Gazda

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43696

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-19, 23:17   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Obrzęk limfatyczny powinien niedługo minąć. Niestety, to trzeba przeczekać.
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
Gazda

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43696

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-19, 23:58   Temat: Nowotwór złośliwy języka
I tego się należy trzymać!!



[następne komentarze]
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
Gazda

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43696

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-10, 07:08   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub, Gliwice to doskonały ośrodek z dużym doświadczeniem.
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
Gazda

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43696

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-16, 20:13   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Spuchnięta szyja może być objawem obrzęku limfatycznego. Czy lekarz oddał materiał z ropnia do badania? Czy lekarz określił, co budzi jego niepokój? Wykonanie badań obrazowych z całą pewnością nie zaszkodzi.
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
Gazda

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43696

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-26, 11:13   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Twój organizm wie najlepiej co jest dla niego odpowiednie. Od naświetlań jamy ustnej minęło u mnie półtora roku, a pomidorki jestem w stanie jeść od miesiąca. O mocnych alkoholach nie mam co nawet marzyć - zresztą jakoś mnie nie ciągnie, i szczerze powiedziawszy, to wątpię żebym się za "czystą" jeszcze kiedykolwiek złapał. Jeśli szczypie sól, pieprz - to po co tego używać? Jak napisał kmis757, trzeba dać organizmowi szansę na wyleczenie śluzówki. Podrażniając ją, z całą pewnością nie pomagamy w leczeniu, wydłużamy czas trwania późnego odczynu popromiennego, i zwiększamy jego intensywność. Jem już wszystko prawie, oprócz może ogórków kiszonych, ale to mój własny organizm mi podpowiadał co jeść. Jeśli coś pali, czy piecze, podrażnia - unikaj tego. Z czasem się to zmieni, ale właśnie trzeba, żebyśmy sami sobie dali ten czas...
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
Gazda

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43696

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-26, 06:54   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub napisał/a:
ograniczyłem diete do owoców i warzyw


Mięso jest najlepszym źródłem składników krwiotwórczych, i łatwoprzyswajalnych... witamin.
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
Gazda

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43696

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-25, 17:23   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Węzły są prawdopodobnie zwłókniałe po radioterapii, ale oczywiście dalsza diagnostyka jest konieczna, by to potwierdzić.
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
Gazda

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43696

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-16, 15:38   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Wyniki ogólnie bardzo dobre :-D
Dodatkowej diagnostyki wymagają węzły chłonne - proponuję poprosić o skierowanie na USG, i w zależności od wyników tego badania obrazowego, do dalszej diagnostyki (wycinek), lub też zapomnieć o sprawie. :)
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
Gazda

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43696

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-13, 08:58   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Szumy w uszach zawdzięczasz cisplatynie, która ma działanie ototoksyczne, i może powodować uszkodzenie nerwów słuchowych. Do tej pory brzęczy mi w uszach, ale można się przyzwyczaić, lub też natężenie szumu maleje. W każdym razie, przydatna rzecz, jeśli się ma gadatliwą teściową. Jeśli chodzi o obrzęki - jest dokładnie tak, jak napisała Zoja 62 - po napromienianiu i/lub wycięciu węzłów pojawia się obrzęk limfatyczny - transport chłonki zostaje zakłócony i pojawiają się obrzęki. Stopniowo chłonka zacznie sobie znajdować inne, alternatywne drogi, i obrzęk będzie maleć. U mnie pojawił się nagle gdzieś dwa-trzy miesiące po leczeniu, i ustąpił po trzech miesiącach. Powodzenia ;)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group