1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-11, 14:52   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Raczej bym nie mieszał... z tego co wiem, i co mi podawano, to w celu zwiększenia działania łączono Tramal z paracetamolem... Ale wszystkie eksperymenty należy bezwzględnie konsultować z lekarzem...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-16, 16:35   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Oj... obawiam się, że są niezbędne. Chodzi o to, że... ech... no dobra, co mi tam, opowiem... raz nie wypróżniałem się przez dwa tygodnie, później przez 30 dni, a to co ze mnie potem wychodziło, miało konsystencję kamienia... Obawiam się, że bez smarowania glicerynowego może dojść do krwawienia, czy innych nieprzyjemnych rzeczy... :)

[ Dodano: 2012-03-16, 16:37 ]
ale oczywiście ja piszę teraz o tym, co ułatwia sam "akt", a nie co może go wywołać... :)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-16, 11:39   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Ja odstawiałem morfinę, żeby się... e... no wiesz :)
Wieczorem ostatnia tabletka, rano jadłem jakieś płatki na mleku, starałem się wypić dużo wody, po czym jeden czopek przeciwbólowy, dwa glicerynowe... nie wyobrażam sobie, jak możecie dzieci rodzić... :)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-16, 11:22   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Zaparcie powodowane jest zapewne przez środki przeciwbólowe. Pomagają spacery, taki olejek który dawali w szpitalu, niestety nie zakonotowałem nazwy, oraz czopki glicerynowe dostępne w aptece bez recepty. A jeśli chodzi o Radirekx - jeśli Tata wziął 3 tabletki wieczorem, to właśnie rano powinny zadziałać...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-15, 20:58   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Normalna sprawa... dlatego warto brać sinupret na rozrzedzenie. Wydzielinę o gęstości butaprenu do tej pory mam w gardle, a od naświetlań minęło ponad 14 miesięcy... Późny odczyn popromienny. Skutki mogą być odczuwalne przez lata.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-14, 10:27   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Olej lniany z apteki nie ma w sobie żadnych kwasów omega. W ciągu trzech miesięcy od daty produkcji ulegają rozkładowi, mimo przechowywania ich w ciemnej lodówce. A wątpię, by w takich warunkach był gdziekolwiek przewożony i przechowywany. Natomiast siemię lniane jak najbardziej. Zaparzaj i dawaj do picia. Łagodzi dolegliwości w gardle i korzystnie działa na trawienie. I zapamiętaj, że przyjmowanie jakichkolwiek cudownych (a im droższy tym bardziej cudowny) specyfików dostępnych bez recepty ani nas nie zabezpieczy, ani nie wyleczy z raka. Chociaż oczywiście zdrowy tryb życia zmniejszy ryzyko wystąpienia NIEKTÓRYCH nowotworów. Tyle, że aby to osiągnąć, to zdrowo trzeba żyć przez całe życie :)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-14, 09:35   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
To może dodaj do tych kaszek czasem łychę mleka w proszku? Będzie bardziej pożywne...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-13, 10:06   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Tak chyba będzie najlepiej :)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-13, 09:55   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gdzieś na forum było o czymś podobnym, co nawet smaczniejsze i tańsze jest...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-13, 09:43   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Nutridrinki zapewnią mu wszystkie niezbędne substancje odżywcze. Jeśli zacznie je jeść, kroplówka nie będzie konieczna. Wiem z własnego doświadczenia, że po morfinie człowiek robi się jakiś taki ckliwy i ma skłonności do rozczulania się nad sobą... Spróbuj Tacie wytłumaczyć, że musi jeść, inaczej pójdzie pod kroplówkę... Staraj się też nakłonić Tatę od wstawania z łóżka. Ruch wspomaga perystaltykę jelit, co pomaga na zaparcia, no i jak się trochę porusza, chętniej będzie jadł...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-13, 09:32   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Do picia przede wszystkim woda. Herbata wysusza śluzówkę, i długo nie mogłem jej pić. Jeśli Tata lubi wątróbkę, to możesz ją udusić z cebulką, bardzo, ale to bardzo delikatnie posolić i zmielić w maszynce do mielenia mięsa, dodając oliwę. No i przede wszystkim zupy. Musi jeść...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-12, 12:59   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Nie ma sprawy. Pisz zawsze kiedy będziesz chciała jakoś tacie pomóc :)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-12, 12:33   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Jaką morfinę? Długodziałający mst continous? Jeśli tak to mst rano i wieczorem, a na bóle przebijające ketonal - w miarę potrzeby, nie więcej niż 2 x dziennie. Tylko pamiętajcie, że kiedy nie będzie już konieczne przyjmowanie leków przeciwbólowych, należy je bezwzględnie odstawić. Mst przyjmować tylko wieczorem, potem wcale...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-12, 11:49   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
PET-CT jest metodą diagnostyki obrazowej. Bez problemu opis szczegółowy da się wygyglać :) . Oprócz płytki powinniście mieć opis badania w formie papierowej. Dobrze jest gromadzić wyniki wszystkich badań.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Gazda

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 12721

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-12, 11:31   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem na węzeł chłonny
Tata miał robiony rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, PET? Możesz przytoczyć kompletny opis?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group