1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 26
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-24, 23:09   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
Trochę się martwię, bo niewiele się zmniejszyły przez naświetlanie. Czy jest możliwe, że jeszcze się zmniejszą i wrócą do swoich prawidłowych rozmiarów?


Jest to możliwe. Jest możliwe również, że ulegną zwłóknieniu, i pozostaną w takich właśnie rozmiarach. Będą niegroźne - i "nieczynne". Jak na razie trzeba po prostu je obserwować.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-16, 18:07   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Nie można :-)
Po 19 miesiącach od radioterapii nadal nie mogę jeść części owoców, ani pikantnych potraw. Ale pomidorki już wsuwam, chociaż szczypią w język. Wiśnie nadal poza zasięgiem.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-27, 18:16   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
Skoro badania nad chorymi terminalnymi nie wykazały wpływu masażu na postęp choroby to czy można te badania odnosić do innych przypadków?


U chorego terminalnie najczęściej rozsiew już nastąpił. U osoby w trakcie leczenia masaż może taki rozsiew przyspieszyć, i powiększyć. Np. bez masażu wystąpiłby rozsiew do jednego węzła, co wychwycone w porę, dałoby się wyleczyć. Ale rozsiew do kilkunastu węzłów, z których po następnych masażach wszystko pójdzie dalej, to już nie bardzo...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-24, 06:10   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
Wpadło mi dzisiaj również w trakcie rozmowy z pielęgniarką w przychodni ubieganie się o przyznanie stopnia niepełnosprawności. Poczytałam co nieco w necie i jakoś nie wydaje mi się, żeby akurat w moim przypadku coś takiego mi przysługiwało.


Z moich doświadczeń wynika, że lekarze orzecznicy ZUS (najczęściej nie mający bladego pojęcia o naszych chorobach), wyglądają jakby się nas bali. Na komisjach czuję się jak trędowaty. Takie postępowanie w stylu: "dać mu co chce i niech s... obie idzie". Zupełnie inaczej niż w przypadku ludzi, którzy stracili nogę czy oko... Nie będziesz miała najmniejszego problemu z uzyskaniem świadczenia rehabilitacyjnego, renty zresztą też.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-18, 20:05   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Millurit jest na receptę... http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1446
Byłem przekonany, że standardowo się go zapisuje przy radiochemioterapii...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-18, 16:50   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Produkty rozpadu guza usuwane są głównie przez nerki. Dlatego tak ważne jest picie dużej ilości płynów. Jeśli masz problem z sikaniem, powinnaś przyjmować millurit. Wspomoże pracę nerek. Zazdroszczę Ci że czujesz smaki... ech... :) . Ja dopiero po kilku miesiącach je odzyskałem... A co do jedzenia... próbuj kaszkę mannę na mleku, owsiankę, oraz jajko po wiedeńsku (ale gotowane na osolonej tylko wodzie, bez octu), czyli wbijane ostrożnie na wrzątek bez skorupki. Zaparcia wywoływane są środkami przeciwbólowymi które przyjmujesz, oraz brakiem ruchu. Dobrze żebyś co kilka dni odstawiała plastry wieczorem (noc prześpisz spokojnie, bo organizm będzie nasycony opiatami), potem rano spacerek, czopek glicerynowy oraz przeciwbólowy (wiesz gdzie), butelka wody, gazetka i na tron. Nie staraj się robić tego rzadziej, bo przekonasz się jak boli po miesiącu nierobienia...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-16, 19:54   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
tolerancja biotene, czy jakichkolwiek plukanek jak hascosept, czy szalwia jest sprawa indywidualna. Ja nie moglem uzywac zadnych plukanek zawierajacych miete. Biotene nawilza sluzowke, co pomaga spac, bez budzenia w celu picia, niweluje pieczenie gardla i niemoznosc przelkniecia sliny. Ale tak naprawde kazdy chory powinien dobrac specyfiki do swojego stopnia tolerancji.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-15, 09:27   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Caphosol nie działa przeciwbólowo, natomiast jest uznanym specyfikiem wspomagającym zwalczanie popromiennego zapalenia śluzówki jamy ustnej. Działanie środków przeciwbólowych w pełni odczujesz gdzieś na drugą dobę od rozpoczęcia ich przyjmowania - kiedy organizm będzie nasycony zawartym w nich środkiem aktywnym. U mnie to nastąpiło gdzieś po dobie... Jeśli po tym okresie nadal będziesz czuła ból, powinnaś poprosić lekarza o coś mocniejszego - silniejsze plastry lub sevredol na przykład.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-14, 11:35   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Powinnaś zgłosić swojemu lekarzowi dolegliwości związane z bólem. Konieczna wydaje się zmiana środków przeciwbólowych na mocniejsze. Spróbuj stosować żel biotene, powinien Ci pomóc na wyschniętą śluzówkę, oraz ułatwić przełykanie.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-12, 17:51   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gorsze słyszenie to wina cisplatyny. Przejdzie z czasem. Ja miałem szumy uszne przez długi czas po tym specyfiku...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-18, 13:48   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Ano są :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-18, 13:39   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
Ach dziewczynki... ja już się dowiedziałam właśnie, że to nie tyle chemia, co w parze z naświetlaniami mi te włosy faktycznie tylko z tyłu wychodzą. Z tydzień temu nawet mnie tam tak coś pobolewało, ale nie sądziłam, że to z miejsca naświetlań. Pani dr powiedziała, że mogę mieć taki pasek łysy.


Pewno naświetlają węzły karkowe. Mam to samo, chociaż włosy zaczęły mi już tam rosnąć, ale są inne od pozostałych. Cieńsze jakby. Jak po leczeniu zapuścisz długie to nie będzie nic widać. :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-05, 09:25   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:

Aktualnie mam inny problem - a mianowicie zaparcia... boję się, że zapomnę jak to się robi ;) Możecie polecić jakieś dobre leki przeczyszczające? Myślałam nad lewatywami, ale nie wiem co skuteczniejsze...


Zaparcia spowodowane są pewnie tym, że dużo leżysz i przyjmujesz środki przeciwbólowe. Proponuję, żebyś trochę się ruszała po każdym posiłku, przyjmowała leki przeciwbólowe tylko wtedy kiedy musisz (ale się nie katuj oczywiście), no i koniecznie kup sobie czopki glicerynowe. Jeśli długo nie robiłaś... eee... kaki :) , to proponuję zestaw złożony z czopka glicerynowego, oraz czopka przeciwbólowego. Zaaplikować, poczekać ze dwadzieścia minut i na tron... Tak jak wspomniał Krzysio, napar z siemienia lnianego regularnie pity pomaga przy zaparciach, nawilża poza tym gardziołko, no i jest źródłem cennych kwasów omega 3 i 6. Zamiast budwigowego oleju można pić łyżkę oliwy z oliwek. Smaczniejsza, tańsza, i doskonale działa na gardziołko, oraz pomaga przy zaparciach.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-03, 10:28   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Widzę że moc już jest z Tobą :mrgreen:
A ślinianki warto mechanicznie pobudzać do pracy. Doskonała jest bezcukrowa guma do żucia, tylko musisz wybierać słabe. Dodatkowo mięta lub kwasy owocowe z gumy pobudzają ślinianki chemicznie.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gazda

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-02, 07:53   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
SST ja brałem. Działa, ale... jest za kwaśne. To ekstrakt kwasów owocowych. Zdrowy pewnie ślini się przy tym jak mops, ale na śluzówkę podrażnioną radiem to chyba zbyt mocne... Zamów w aptece Biotene Oralbalance Gel - jest w bazie, działa, i sprowadzą.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group