1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Etomas

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 14836

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-21, 08:33   Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Był z pewnoscią dobrym czlowiekiem i Ojcem , skoro zasłuzyl na tak dzielną opiekę i pomoc z
Waszej strony. Współczuje.
  Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Etomas

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 14836

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-27, 14:26   Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Problem ,prawdopodobnie jest złożony. Z jednej strony zwyrodnienia kostno-stawowe (w pewnym wieku wszyscy to maja ), a z drugiej czego nie mozna wykluczyc to przerzuty nowotworowe do kosci. Przy najblizszej wizycie proscie lekarza o wykonanie scyntygrafii
koścca oraz badanie krwi wapn zjonizowany(Ca++). Tez mam takie podejrzenia i walcze
z podonymi, moze trochę łagodniejszymi dolegliwosciami. Spróbujcie wspomagac się dostepnymi bez recepty żelami na bóle stawów , mięsni i obrzeki (takie dla sportowców)np Diklofenac lub inny (poradzic się farmaceuty). Mnie to pomaga, przynajmniej na jakis czas . Pozrawiam
  Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Etomas

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 14836

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-09, 10:18   Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Witam, widzę ciagle nie mozecie trafic na wlasciwego lekarza. jeszcze raz przjrzałem wynki TK
twojego Taty. To bardzo podobny przypadek do mojego. W skrócie hemikolektomia i przerzuty na watrobie w tym najwiekszy w segm.IV . Równiez długo wozilem sie z tym problemem endokrynolodzy odsylali mnie do chirurgow ,ci robili nawet konsylium i powrotnie odsylali do endokrynologów. W koncu trafilem do mlodą endokrynolog i ta postapila najtrafniej -mianowicie zlecila wykonanie biopsji gruboiglowej zmiany w segm.IV watroby
Po uzyskaniu wynku histop. biopsji chirurdzy juz nie protestowali tylko ustalili termin oporacji
tzw metastazektomii. Nie znicechęcaj sie, ze przerzutow jest zbyt duzo. Dobry chirurg onkologiczny powycina z wątroby wszystko .Teoria mowi że mozna zostawić nawet 30% wątroby, a ona i tak sie zregeneruje. Biopsję grubo iglowa wykonuje się w warunkach szpitalnych (3 dni pobytu na odz.endokrynologi) i daje wynki ktorych wam brakuje (Ki-67 i inne). Ja po operacji usuniecia przerzutów aktyalnie przechodze serię badan kontrolnych,
w ty PET z galem w kwietniu .Przy okazji wyjasniam ze PET-y w Polsce wykonuje 9-c osrodkow
a Bydgszcz byla pirwsza ktora tą technike stosowala w Polsce . Jezeli chcesz uzyskac więcj info oleczeniu mojego-podobnego przypadku pytaj poprzez PW.
  Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Etomas

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 14836

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-06, 18:03   Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Nie wiem czy to reguła, ale kiedys zdarzyło mi sie słyszec taką dyskusje o NET-ach ;mianowicie, że do Ki67-20% to NOWOTWÓR neuroendokrynny (przewaznie G1 lub G2 natomiast powyzej Ki67-20% (przewaznie G3 i G4) to RAK neuroendokrynny i ten podlega leczeniu skojarzonemu onkologicznemu i endokrynologicznemu . Natomiast w,kazdym przypadku i w pierwszej kolejnosci powinno się przeanalizowć pacjenta pod kątem możliwosci leczenia chirurgicznego. Pierwszą operacje chirurgiczną macie za sobą. Nie należy wykluczac następnych. Ja w ciągu 3-ch lat miałem ich trzy -na razie z dobrym skutkiem, chociaz przyznaje kazda operacja to duży stres. Waznym jest by w przypadku guza na jelicie wykonano mozliwie radykalne wycięcie.Chirurdzy bardzo często decydują o się na tzw. hemikolektomie tzn. wycięcie częci jelita grubego wraz z zagrożonym odcinkiem jelita cienkiego . Ale na obecnym etapie Waszego przypadku nalezy skupić sie na przerzutach i ustaleniu sposobu ich leczenia.
Pozdrawiam
  Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Etomas

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 14836

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-27, 22:12   Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
W moim przypadku prowadzacy endokrynolog skierowal mnie do chirurga onkologicznego w celu rozwazenia wykonania operacji usunięcia przerzutów na watrobie. Chirurg z kolei skierował mój przypadek na tzw Kominek radiologiczny ( to rodzaj konsylium medycznego na którym analizuje sie dokumentacje obrazową-ktorej w waszym przypadku macie sporo). W wynku tego działania nie zostałem zakwalifikowany do zabiegu operacjnego. Na wskutek dalszej obserwacji endokrynologicznej po upływie pewnego czasu, wniosek endokrynologa o operacje zostałł ponowiony, tym razem skutecznie i usunięto mi guza przerzutowego w IV segm, watroby o wielkosci 50 mm.wraz z woreczkiem żółciowym. Pisze to po to by wskazac jak wazna jest w tej chorobie obserwacja i badania zlecane przez endokrynologa - Jest to lekarz prowadzacy. Na najblizszej wizycie u onkologa domagajcie sie skierowania do endokrynologa i dodatkowo majacego spejalnosc z zakresu medycyny nuklearnej. Z kolei na wizycie u endokrynologa domagajcie sie konsultacji chirugicznej , bo nic tu nie należy wykluczac. Czy znalazłes wynik Ki67 , jezli nie znajdziesz to szukaj wynku opisanego literą "G".Próbujcie dostac sie do osrodka onkologi gdzie występują wszystkie w/w specjalnosci lekarzy -wtedy bedzie mozliwe konsylia i niezbędne konsultacje.
  Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Etomas

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 14836

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-27, 12:54   Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Wydaje mi się ,ze przypadek Twojego Taty powinien byc skonsultowany przez konsyliunm
skladajace sie z endokrynologa, onkologa i chirurga. Moj przypadek np wydaje sie byc bardzo
podobny ( identycznie NET na jelitach , przerzuty do watroby w tym największy w segm IV,problem z nerką). W moim przypadku przyjeto wyjatkowo chirugiczny kierunek leczenia iw okresie trzech lat pozbylem sie jednej nerki , połowy jelita grubego , kawalka jelita cienkiego ,przerzutow na watrobie oraz woreczka żółciowego. Wszystko zalezy jednak co konsulium lekarskie ustali, czy przerzuty sa operacyjne , jaki jest stan pacjenta ,stan zaawansowania choroby itd. W zamieszczonych wynikach nie znalazłem diagnozy wg oznaczenia T.. N.. M.. a takze markera proliforacji Ki67 a te wyniki bardzo dużo mówią.
Najbliżej masz do Instytutu Onkologi w Budgoszczy- podobno jednego z lepszych w Polsce
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group