1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór odbytu - prośba o pomoc
Eli007

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-11, 20:05   Temat: Nowotwór odbytu - prośba o pomoc
Dla mamy to był też trudny moment źle znosila ostatnie naświetlania ciągle biegunki odczyn na skórze ból itd. Jeszcze następne dwa tygodnie były ciężkie choć z każdym dniem było lepiej. Trzeba zacisnąć zęby i przetrwać żeby mogło być dobrze 😊
Pozdrowienia
  Temat: Nowotwór odbytu - prośba o pomoc
Eli007

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-10, 22:50   Temat: Nowotwór odbytu - prośba o pomoc
Radiochemioterapia wygladala u mojej mamy tak :
-Rozpoczęcie leczenia jednocześnie radio i chemioterapia -gdzie chemia jest to wlew 96 godzinny czyli faktycznie okolo5 dni
-potem kontynuacją naswietlan -kolejne 5 tygodni czyli lacznie około 30 naswietlan
-po 28 dniach od 1 chemii powinien mieć miejsce kolejny wlew 96 godzin -powinno to przypaść na końcówkę naswietlan.
To jest to co mniej więcej jest opisane w zleceniach i z tego co wiem jest to dość standardowe leczenie. Dwie osoby tu na forum w tym Majuna (Pozdrowienia 😊) oraz moja mama przeszły mniej więcej takie leczenie. Może dawki leków były inne czy też ilość siła naswietlan.
Jak w ogóle bratowa znosi leczenie? Jeśli to ostatni tydzień to pewnie jest różnie. Byc moze zaawansowanie choroby nie bylo duze stad inna dawka chemi- z tego co piszesz nie ma ona zaplanowanego tego drugiego wlewu.
Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór odbytu - prośba o pomoc
Eli007

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6529

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-08, 21:22   Temat: Nowotwór odbytu - prośba o pomoc
Witaj,
Moja mama choruje na to samo. W zeszle wakacje przeszła chemioradioterapie. Zalecenia są jasne: operacja nie jest wskazana od razu stosuje się ja w przypadku nawrót miejscowego. U mamy jak na razie wszystko w porządku, chociaż minęło dopiero pół roku od zakończenia leczenia wiec nic pewnego.
Pozdrowienia dla bratowej. Tu na forum jest mało przypadków zachorowań i w ogóle mało jest informacji w Internecie jednak ja od ludzi tu na forum uzyskałam wszystkie potrzebne informacje.
Dużo siły i powodzenia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group