1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 51763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-14, 18:36   Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
aina,
z leczeniem onkologicznym raczej nie - chemioterapii nie było przecież. Z wznową - nieee :)
Przedwczesną menopauzą - być może. Ale równie prawdopodobne, że ze zwykłą infekcją wirusową albo depresją. To ostatnie jest bardzo możliwe.
Przyczyny mogę być różne - ale raczej te 'nieonkologiczne'.
pozdrawiam ciepło.
  Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 51763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-02, 15:57   Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
aina,
psychiatra.
Psychiatra to lekarz (psycholog - nie) i tylko lekarz może zalecić/prowadzić leczenie farmakologiczne.
Depresja spowodowana jest zaburzeniami biochemicznymi w ośrodkowym układzie nerwowym (spójrz np. -> tutaj <-) i sama psychoterapia na tym etapie niewiele pomaga. Leczenie farmakologiczne (psychiatra) -> psychoterapia (psycholog) ; tak, ale w w/w kolejności.
Nie zwlekaj - dziś naprawdę bardzo w tej materii można pomóc. Są doskonałe leki.

pozdrawiam cieplutko.
  Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 51763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-01, 01:52   Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
aina napisał/a:
Trzymaj za mnie kciuki ósmego
Pewnie :)

Ale mam prośbę :) Byś poczytała trochę; znalazłam całkiem fajne 2 źródła, fajne - bo napisane zwięźle i bardzo przystępnym językiem:
-> Depresja - odpowiedzi na pytania <-
oraz
-> Kiedy należy skorzystać z porady lekarza-psychiatry? <-

Jest tam nawet test skonstruowany przez lekarzy specjalistów, który można samodzielnie wykonać i jego wynik wskaże jak się sprawy mają w naszym własnym, indywidualnym przypadku. Sama przeczytałam wszystko z zainteresowaniem i osobiście tę lekturę polecam!

Spokojnej nocy, a potem malutkimi kroczkami do przodu -
i.. wszystko będzie ok :)
  Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 51763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-01, 00:09   Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
aina napisał/a:
Już nie wiem co robić jestem non stop zmęczona. Nie pracuję fizycznie a nie mam siły się podnieść, najlepiej cały dzień leżałabym w łóżku i gapiła sie w sufit. I do tego mam dziwne sny :-( . Dzisiaj w nocy obudziłam sie tak przestraszona ,że juz do rana oka nie zmrużyłam.
Śnił mi sie kondukt pogrzebowy. Co to może byc ? Jest coraz gorzej. Może ktoś miał podobnie. :(

Tak - ja, parę lat temu. I mój mąż - jeszcze niedawno. I mama madziorek. I wielu, wielu innych...
aina, zajrzyj -> tutaj <- proszę. I zauważ, że potem (w tymże wątku) doszło do leczenia, które przyniosło zresztą dobre efekty :)
Wróg nazywa się depresja. Często leczy się ją sertraliną, która ma bardzo dużą skuteczność: dodaje energii, likwiduje lęk, pobudza do działania, przywraca uśmiech - krótko mówiąc powraca normalność..

Teraz taka anegdota (ale prawdziwa :) ) :
Odwiedziła mnie niedawno moja mama. Jest lekarzem, od 2 lat mieszka i pracuje w Anglii (miała wrócić za kilka lat do Polski, ale aktualnie poznała niejakiego Paul'a i zamierza wyjść tam za mąż :^^: :roll: ).
Opowiadała mi teraz, że każdego swojego pacjenta 'na wstępie' oczywiście musi przepytać, na co choruje i jakie przyjmuje leki (czyli zrobić tzw. wywiad lekarski). Otóż zdecydowana większość delikwentów żwawo jej odpowiada: "Jaaa? Jestem zdrowy! A przyjmuję tylko tabletki antydepresyjne." 8-) Okazuje się, że w Anglii p/depresyjnie leczy się ok. 3/4 'dorosłych' obywateli. "Szamają sertralinę jak cukierki :) " - opowiada moja mama. Tam zresztą tego typu leki wypisuje tzw. 'GP' (coś jak 'nasz' lekarz pierwszego kontaktu). Poza tym mama moja ocenia Anglików jako ludzi uśmiechniętych, towarzyskich i lubiących się bawić. Leczenie więc najwyraźniej jest skuteczne ;)
U nas trzeba przejść się do lekarza-psychiatry. Nie mylić z psychologiem (który nie ma wykształcenia medycznego). Na takiej wizycie nie trzeba się uzewnętrzniać tak jak na psychoterapii - lekarz głównie kładzie nacisk na pytania o objawy (zaburzenia snu, wieczne zmęczenie, uczucie braku motywacji do czegokolwiek, lęk etc.). Potem wdraża się leczenie (tabletki) i... powraca do życia.

aina, będzie tak jak kiedyś. Będziesz również radziła sobie z wizytami kontrolnymi w ramach przebytego leczenia onkologicznego i nabierzesz do nich dystansu.
Będzie Ci się chciało rano wstać, w ciągu dnia działać, a wieczorem z kimś pożartować lub obejrzeć dobry film. Idź do lekarza - choćby prywatnie. Jeśli miałabyś kłopot z wyszukaniem kontaktu / umówieniem się na wizytę - daj znać proszę poprzez pw, pomogę.
I zacznij właśnie od tego. Bo dzięki temu odzyskasz siły, by zmierzyć się ze wszystkimi pozostałymi sprawami.
pozdrawiam ciepło.
  Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 51763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-01-22, 01:17   Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
Witaj aina,
na początek mam istotne pytanie - rozumiem, że jesteś nie tylko po brachyterapii, ale i po zabiegu chirurgicznym? Nie do końca jest to dla mnie jasne - opis patologa miesza się tu chyba z ogólnym rozpoznaniem, trudno jest wydedukować jakie konkretnie leczenie i w jakiej kolejności i odstępie czasowym miało miejsce.
Napisz też daty - kiedy dokładnie i którą z w/w terapii przeprowadzono. Będzie można wtedy próbować odnieść się do Twoich dolegliwości - część bowiem może być wynikiem po prostu leczenia onkologicznego.
pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group