1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz Krukenberga
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 41365

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-12, 23:28   Temat: Guz Krukenberga
bodzia71 napisał/a:
nie rozumiem tylko jak mozna było stwierdzic, ze to rak zoładka z przerzutami i nie dawac mi za duzych szans, ze sytuacja jest nie ciekawa. Gdybym odpusciła, nie konsultowała, juz bym miała chemie, bez rozpoznania, w ciemno????

Nie byłoby w takim postępowaniu błędu.
Nowotwory o nieznanym puncie wyjścia leczy się chemioterapią.
W tym wypadku dość jest przesłanek by wdrożyć chemioterapię na rozsianego raka żołądka:
  1. rozpoznanie guza przerzutowego histopatologicznie+immunohistochemicznie odpowiadającego zmianie wtórnej mającej źródło pierwotne w układzie pokarmowym;
  2. wynik badania obrazowego oraz endoskopowego wskazujące na umiejscowienie ogniska pierwotnego w żołądku.

Planowana laparoskopia ma na celu zapewne głównie potwierdzenie rozsiewu choroby w jamie otrzewnowej, choć opisy ostatnio wykonanych badań obrazowych brzmią dość jasno, łącznie ze zdecydowanie postawionymi wnioskami.

bodzia71 napisał/a:
Według opinii innego radiologa, który obejrzał obraz z TK, zmiany na otrzewnej nie sa złośliwe, to nie przerzuty!!! mam sobie otrzewna nie zawracać głowy. Zmiane na zoładku i powiekszone wezły chlonne przy zoładku potwierdził, ale wcale nie musza oznaczac nowotworu, moze to byc stan zapalny! i komu ja mam zaufac??????

W tym wypadku temu, kto się pod opisem badania podpisał a nie wyraził swą opinię słownie.
Przy takim wywiadzie chorobowym w/w opinia "słowna" - pomijając już jej formę - nie budzi większego zaufania.

Decyzje zapadły - oby nie były one jedynie przyczyną niepotrzebnej zwłoki w rozpoczęciu leczenia chemioterapią. Im większe zmiany tym gorzej będą reagowały na leczenie systemowe.

Jednak - medycyna nie matematyka. Skoro podjęto już taką decyzję - jestem z Tobą i również będę oczekiwać na wynik zabiegu.
pozdrawiam ciepło _littleflower_
  Temat: Guz Krukenberga
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 41365

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-02, 00:34   Temat: Guz Krukenberga
Madzia70 napisał/a:
No i, oczywiście, w trybie pilnym onkolog.

bodzia71,
w trybie pilnym należy rozpocząć chemioterapię.
Pamiętaj, że leczenie tego typu działa przede wszystkim na zmiany, których nie uznaje się za masywne.
Im więcej czasu minie - tym gorzej dla efektu wdrożonego leczenia systemowego.
pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group