1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: operacja jelita grubego u osoby z chorobą przewlekła /triada
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-26, 01:48   Temat: operacja jelita grubego u osoby z chorobą przewlekła /triada
mzg63 napisał/a:
Witam i kieruję zapytanie czy istnieje opcja,że markery CEA ,CA 19-9 mogą wyjść w normie.w sytuacji kiedy histpat wykazał FOCI ADENOMACARCINOMATOSA MUCYKARMIN

Tak, oczywiście.
CEA oraz CA 19-9 powinno się badać w zasadzie jedynie w chorobie zaawansowanej, co następnie może dopomóc w monitorowaniu leczenia (np. odpowiedzi na leczenie systemowe).
Dopóki naciek jest niewielki i ograniczony do jelita - markery najczęściej pozostają niepodwyższone.

Dokumentacja przeczytana, wniosek jeden: chora do zabiegu operacyjnego.
I jest to wniosek optymistyczny - w onkologii możliwość radykalnego leczenia chirurgicznego guzów litych to zawsze dobra wiadomość.
Zmiana obecnie nie wygląda na zaawansowaną. Oczywiście zweryfikują to pooperacyjne wyniki badania mikroskopowego, jednak jest szansa, że wynik będzie jak na tę chorobę zadowalający.
Jak dotąd nic nie wskazuje na to, że nie masz szansy na powrót do zdrowia i dalsze, długie życie.
Poproszę o uśmiech i determinację do pozbycia się "nieproszonego gościa" :) . Jesteśmy z Tobą _littleflower_
  Temat: operacja jelita grubego u osoby z chorobą przewlekła /triada
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10438

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-12, 23:49   Temat: operacja jelita grubego u osoby z chorobą przewlekła /triada
Witaj mzg63.

Astma stanowi przeciwwskazanie względne do zastosowania środka cieniującego (kontrastu). Osoby z astmą oskrzelową (również aspirynową) należą do grupy zwiększonego ryzyka wystąpienia powikłań po podaniu kontrastu.
W tej sytuacji sugeruje się podejmowanie indywidualnych decyzji w danym przypadku:
- odstąpienie od zastosowania kontrastu
- rozważenie podania niejonowych środków kontrastowych.

Decyzję odnośnie powyższego powinni podjąć wspólnie radiolog, pulmonolog i onkolog biorąc pod uwagę bilans zysków i strat związanych z podjęciem ryzyka.

Jako dodatkową lekturę polecam przykładowo:
mzg63 napisał/a:
Co zrobić przy przestać zadręczać się czarnymi myślami, wiem,żę ode mnie i mojej postawy tak wiele zależy ale trudno mi osiągnąć stabilizację psychiczną.

Droga mzg63, zajrzyj proszę -> tutaj <- .
Współautorką książki jest kobieta, która została wyleczona z raka jelita grubego i opisuje swą walkę - z chorobą i swymi lękami.
Myślę, że ta książka może Ci dodać sił, przywrócić nadzieję i sprawić, że 'oswoisz' wroga i... pogrozisz mu palcem. :)

I rozmawiaj z nami jak najwięcej - nie bądź ze swym lękiem i przykrymi myślami sama.
Zapraszam do działu naszego Forum: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej .
Pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group