1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy apokrynalny
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 11218

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-14, 10:59   Temat: Rak piersi przewodowy apokrynalny
magdaxxx napisał/a:
Kiedy przyszłam 12go września na chemie, lekarz powiedział mi, że byl na sympozjum, gdzie rozpatrywano sprawy onkologiczne i w moim przypadku lepiej by było, zebym dostała całą chemie przed operacją i 12 września dostałam chemie PTX (PACLITAXEL).
(...)
Pytanie moje brzmi:

Czy nie za długo to wszystko trwa?
Czytałam na forum, ze w pierwszej kolejności powinno się robic operację (mój guz ma 4.5 cm).
Czy w grudniu nie będzie za późno - to mnie najbardziej terapii i spędza sen z powiek.

Byłam na tym samym sympozjum ( IV Kongres PTOK ) i uczestniczyłam w sesji dotyczącej raka piersi.
Potwierdzam: chemioterapii nie dzielimy - całość stosowana jest albo przed operacją albo po operacji. W przypadku nowotworu miejscowo zaawansowanego (którym jak najbardziej jest choroba w stopniu zaawansowania IIIc) cała chemioterapia powinna być zastosowana przed zabiegiem.
pozdrawiam ciepło.

[ Dodano: 2011-09-14, 11:02 ]
Dodam, że w trakcie chemioterapii powinna być monitorowana odpowiedź na leczenie.
W razie braku odpowiedzi (a szczególnie progresji) chemioterapię należałoby przerwać i rozważyć zastosowanie radioterapii.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group