1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: KOLEJNĄ OFIARA RAKA - mój TATKO- PROSZE O RADY?
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7699

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-28, 07:25   Temat: KOLEJNĄ OFIARA RAKA - mój TATKO- PROSZE O RADY?
absenteeism napisał/a:
Cytując epikryzę pisałeś o chemii KE - czy nie miało być to PE (cisplatyna + etopozyd)? To standard w leczeniu DRP przy dobrej funkcji nerek. O schemacie KE nie słyszałam (może coś mi umknęło).

schemat KE -> to karboplatyna + etopozyd
O jednej z sytuacji, w których zastępuje się cisplatynę karboplatyną pisałam -> TUTAJ <- - sprawa dotyczyła akurat raka niedrobnokomórkowego, jednak w drobnokomórkowym ma się to analogicznie.

Tak więc KE można/powinno się zastosować:
• podczas upośledzonej pracy nerek (tutaj: TAK, ma to miejsce)
• w ZŻGG (tutaj: TAK)
• u pacjentów w gorszym stanie ogólnym, ze schorzeniami współistniejącymi etc. (tutaj: TAK)

JUDOKA, w kwestii rokowania dotyczącego czasu przeżycia - niestety szansę na możliwość leczenia radykalnego (a więc takiego, które mogłoby prowadzić do całkowitego wyleczenia) przekreślają najprawdopodobniej schorzenia współistniejące Twojego taty. Myślę, że leczenie będzie polegało na wyłącznej chemioterapii i radioterapia radykalna nie wchodzi w grę.
Ile czasu uda się Wam zyskać, trudno powiedzieć. Zależy to od wielu czynników, przede wszystkim od chemiowrażliwości nowotworu (jaka będzie reakcja na leczenie okaże się po II cyklu) oraz stanu ogólnego taty (tj. jak będzie znosił leczenie chemioterapią i czy 'wytrwa' 4-6 cykli).
Pacjenci z takim zaawansowaniem tego rodzaju raka i leczeni wyłączną chemioterapią żyją najczęściej ok. 14 miesięcy, jednak oczywiście może być to znacznie krócej, mogą być to również 2-3 lata (rzadko, niestety...)
Bez leczenia onkologicznego przeżycie wynosi jedynie kilka - kilkanaście tygodni.

Wiem, że to smutne wieści.. Bardzo mi przykro, a jednocześnie z całego serca Wam życzę by stan taty się poprawił a leczenie przyniosło jak najlepsze efekty. Najważniejsze jest to, by tata odczuł ulgę i czas jakiś mógł jeszcze żyć bez cierpienia.
pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group