1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-10-10, 22:21   Temat: Rak krtani ze wznową
kochana, gorączka w tym stanie BARDZO często daje obraz majaczenia. Nie zdziw się, jak tata przestanie sam chodzić do ubikacji, będą plątać mu się nogi. Dzwoń znów po lekarza z opieki świątecznej. Masz prawo do opieki medycznej, pamiętaj o tym. Gdy mój tata miał gorączkę i tracił świadomość przyjechał lekarz z karetki. Spokojnie. Potrzebujecie lekarza. Znajdź go.

[ Dodano: 2015-10-10, 22:23 ]
Mój tata miał wtedy częstomocz. nie wiedział czy jest dzień, czy noc, równocześnie dziwił się, że tego nie wie, miał przebłyski świadomości, był wystraszony. Zorganizuj pomoc. Przed Wami noc i niedziela. To czas na wizytę powtórną lekarza.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-10-10, 16:07   Temat: Rak krtani ze wznową
A może macie możliwość zawołania lekarza do domu? Może z zakresu opieki świątecznej - przychodni pełniącej dyżur, tam lekarze też jeżdżą na wizyty domowe? Spróbuj najpierw tak.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-31, 22:03   Temat: Rak krtani ze wznową
Mój tata waży - dokładnie 47,400. Przyszedł czas, że przestałam się bać Jego odejścia. To bardzo zły czas. Jestem bezsilna, Ty też. Pamiętam godziny spędzone w szpitalu. Wierzę, że lekarze wiedzą, że ta chemia, która jest dla Was taką męką, będzie pomocna, że warto ją przejść. W innym wypadku by jej przecież nie podawali. Jutro załatw wózek (stoją w szpitalach), zawieź tatę do domu i zapewnij opiekę. Za dwa dni powinno być lepiej. Przecież nie będzie źle ciągle. Zabezpiecz się w leki (no-spę, coś na biegunkę). Pozdrawiam Cię bardzo.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-31, 19:49   Temat: Rak krtani ze wznową
Trzymajcie się, myślami jestem z Wami.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-29, 22:24   Temat: Rak krtani ze wznową
Aga, ja naprawdę wiem co to niemoc.I nie radze sobie z nią. Jesteście jeszcze ta naprawdę gdzieś po środku tej drogi przez mękę. Taki jest rak. Pytaj lekarzy, pytaj, żeby nie zaszkodzić. To ostatnia rzecz, jaką bym chciała tu zdziałać. Aż się boję pisać, więc proszę - pytaj lekarzy. Na pewno możesz przynieść jagody w słoiczku - takie dla dzieci - gerbera. Albo ugotować kompot z suszonych jagód (w aptece, ale nie każdej)- tez tata to pił. Do każdego posiłku łyżeczka-dwie kleiku ryżowego. A że przez stomię - nie będzie problemu ze smakiem. Generalnie - gotowany ryż, marchewka (gotowana), kleiki, jagody, banany, może miksowane z biszkoptami??
Chemia musi zlecieć, trwa to do czterech dni. Po zakończeniu - u nas minimum tydzień złego samopoczucia, ale jak pisałam - mojego taty ta chemia nie rozłożyła na łopatki, łaził, jadł lody, troszkę leżał. Zapytaj lekarki prowadzącej o ten enterol, niektórzy wolą się "nie wcinać". Nam nie zaszkodził, pomógł. Stoperan? I no-spa też. Chciałabym Wam pomóc, ale nie wiem jak. Pamiętam, że tata te stolce miał naprzemienne, raz go zatykało, raz biegał do kibla ciągle. Aha, i zadbaj też o to, żeby tata się nie odparzył - linomag, termentiol na odbyt. Po co ma boleć, jeśli nie musi. A że wstydliwe, może się nie przyznać.

Jak mój tata miał operację to stół został za mocno podgrzany i cały tyłek miał tata w odparzeniach. Także zdarza się :) Głowa do góry, jeśli chemia zadziała pewnie i bóle się zmniejszą. I nacieki. I będziecie mieli więcej czasu, więc siły Wam życzę.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-29, 20:36   Temat: Rak krtani ze wznową
Tydzień. Może spróbuj 1. maść kasztanową na żyły 2. Preparaty do płukania. Można też spróbować sztucznej śliny, najlepsza: oral balance (biotene), ale w Pl niedostępna. Nieśmiało pytam speców? czy l-karnityna może lekko pomóc? Mój tata brał, ale nie wiem z jakim skutkiem...

[ Dodano: 2015-08-29, 20:37 ]
Pamiętaj, jest ciężko, ale wielu tę chemię przechodzi. Ściskam.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-27, 09:06   Temat: Rak krtani ze wznową
Aga, nie wiem co Ci napisać. Ta chemia męczy, ale stawka jest wysoka. Bywa bardzo skuteczna. Trzymajcie się. Lekarka ma rację, pytaj jeśli chcecie coś tacie podać. My po tej chemii dawaliśmy l-karnitynę, wierząc, że tata szybciej się podniesie, ale czy działała... Zadbajcie o jamę ustną, już teraz płukajcie tym alfamedem, albo innym płynem BEZ ALKOHOLU!
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-24, 13:57   Temat: Rak krtani ze wznową
Żywienie przez PEG'a Wam sprawę ułatwi, nie będzie się Twój tata męczył połykając i może nie straci na wadze. Mój miał poparzoną jamę ustną, jedzenie to był horror, brak smaku... Aha, ten wlew jest powtarzany co dwa-trzy tygodnie,w sumie było ich 3. I tak jak pisałam - jedni przechodzą zupełnie na leżąco, bo ich tak męczy, drudzy jako-tako funkcjonują. Najgorsze są dwa dni po chemii. Trzeba też dużo pić (czyli wlewać do pega), żeby oczyścić nerki, to ważne.

[ Dodano: 2015-08-24, 13:59 ]
http://www.forum-onkologi...apie-vt5694.htm - tu poczytaj
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-24, 12:57   Temat: Rak krtani ze wznową
Mój tata miał chemioterapię indukcyjną, nie wiem czy ten sam schemat, zdaje się, że tak. Jest to chemioterapia podawana we wlewach ciągłych, około stugodzinnych, przeplatana płukankami. Tata zostanie przyjęty do szpitala na parę dni. Tata w szpitalu otrzyma właściwe leki przeciwwymiotne i osłonowe, warto jednak samodzielnie zaopatrzyć się w środek typu multilac, no-spę (na bóle brzucha), pić wywar z gotowanego siemienia lnianego. Po tej chemii wypadają włosy, bywa, że bardzo osłabia, (mój tata funkcjonował normalnie, chodził, psacerował, trochę miał biegunkę, to zaś zaparcie, [pochłaniał lody litrami - szpitalne lodówki miały puste zamrażalniki), ale nam pomogła - zmniejszyła guza z 7 cm na 3,5, dzięki czemu w ogóle można było mówić o operacji. Warto kupić maść kasztanową na poparzone żyły - występują często. Środki do płukania jamy ustnej - ta chemia wypala śluzówki, tata miał az zweglone usta - polecam płyny: zielony elmex, mallebrin, alfa-med, na zewnątrz balsam szostakowskiego i w moim wątku masz taką specjalną mieszankę opisaną przez forumową doktor stomatolog. Maść solcoseryl, wszelkie pęknięcia należy nią smarować. Jeśli tata będzie mógł - niech pije nutridrinki, w wersji bez cukru są cubitany.
Jak mi się coś przypomni - napiszę. Poczytaj mój watek, to ta sama chemia
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-14, 16:37   Temat: Rak krtani ze wznową
Będzie dobrze, głowa do góry:)
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-13, 22:45   Temat: Rak krtani ze wznową
Co macie przeciwbólowego?
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-13, 09:01   Temat: Rak krtani ze wznową
Plastry, poproście o plastry! Leczenie w sierpniu dlatego, ze ta rana po gastro musi się dobrze zagoić, tak mi się wydaje. Pewnie będzie radioterapia lub chemioterapia lub - najbardziej obciążająca radiochemioterapia.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-12, 23:15   Temat: Rak krtani ze wznową
A mój tata nie prognozował, zakończono leczenie w IO, zostało nam HD. Po chemioterapii paliatywnej, która tak wykańczała tatę, że myśleliśmy, że umrze w dwa tygodnie, pozbierał się tak, że śmiga jak szalony. Leczenie raka bywa bardziej obciążające dla organizmu niż sama choroba. Pozdrawiam.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-06, 09:36   Temat: Rak krtani ze wznową
Najpierw spróbujcie opanować ból całkowicie. Wtedy będziecie wiedzieli ile tata jest w stanie jeść naprawdę. Tak mi się wydaje, ja bym tak zrobiła. I skonsultowała z innym lekarzem, najlepiej z HD.
  Temat: Rak krtani ze wznową
Dronka82

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 30259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-04, 18:48   Temat: Rak krtani ze wznową
Mój tata dostaje plastry - obecnie 75, do tego je lyrice (na bóle przebijające), sevredol (morfina), wcześniej dostawał jeszcze poltram combo, a jak miał bóle związane ze zwyrodnieniem kręgosłupa - wlew pyralginy - także - uwierz mi - można z plastrami łączyć wiele, wiele laków. Co do bólu przy przełykaniu - jeśli to skutek poparzenia (nie wiem czy może pojawić się taki późny odczyn) - można próbować płukać odpowiednimi płukankami - więcej w moim wątku od postu 19: http://www.forum-onkologi...-vt9966,15.htm, jeśli rozrost guza - może jakaś chemia? Tego nie wiem. Wiem natomiast, że i mojemu tacie grozi zatkanie przelyku, wówczas wykonuje się tzw. PEG (https://pl.wikipedia.org/wiki/Przezsk%C3%B3rna_endoskopowa_gastrostomia), albo jejunostomię (http://www.poradnikzdrowie.pl/szukaj/jejunostomia%20od%C5%BCywcza), albo w jeszcze inny sposób (lekarz z HD wymieniła nam chyba ze 3) odżywia się pacjenta. Jeśli oczywiście wyrazi zgodę. Głowa do góry, powodzenia!
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group