1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
Basia2000

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25744

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-19, 13:15   Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
Anno, w sprawie opieki dla rodziców skontaktuj się z Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, tam są wykwalifikowane opiekunki. Ponoszona odpłatność zależy od dochodów jakie osiągają rodzice to kwota od 6 do 9 zł za godzinę. Opiekunka przychodzi na dwie godziny dziennie, można się z taką Panią dogadać w sprawie wydłużenia godzin jej pracy, ale to już całkowicie prywatna odpłatność. Pracownik socjalny, który przyjdzie na wywiad pozałatwia również wszelkie formalności związane ze skompletowaniem zaświadczeń o dochodach. Zwróć się również do pielęgniarki środowiskowej z przychodni rodzinnej o objęcie rodziców opieką, polega ona na wizytach w domu w celu pobrania krwi, zmierzenia ciśnienia itp. To jest bardzo niewiele, wiem to ze swojego doświadczenia, mam pod opieką dwoje rodziców w wieku 81 lat, musiałam zawiesić działalność zawodową, niestety nie dało się pogodzić pracy i opieki nad dwojgiem schorowanych rodziców. Dużo czasu zabierają wizyty w poradniach i szpitalach, jestem nieraz u rodziców od rana do wieczora, szczególnie w dniach kiedy następują niespodziewane incydenty, a jest ich coraz więcej i częściej.
Jestem pełna uznania dla Twojego zainteresowania i troski o mamę. Jak widać mieszkając nawet na drugiej półkuli można otoczyć rodzica opieką, moja rodzina mieszka znacznie bliżej , tylko dwie godziny trwa podróż samolotem, a nie przyjeżdżają nawet na święta, zostałam kompletnie sama i muszę jakoś sobie radzić.
Pytaj jakbyś potrzebowała rady, mam duże doświadczenie, moja opieka nad rodzicami trwa drugi rok i wiem jak się poruszać przy załatwianiu różnych spraw.
Pozdrawiam serdecznie
Barbara
  Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
Basia2000

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25744

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-02, 16:31   Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
Aniu
Z mojego doświadczenia i obserwacji wynika, że od przygotowania do naświetlania do samych naświetlań zazwyczaj upływa bardzo mało czasu, tego jak dużo mama powinna dowiedzieć się podczas umówionej wizyty przygotowawczej. Bliskość miejsca zamieszkania jest czynnikiem bardzo ważnym w zakorkowanej Warszawie, naświetlania mogą osłabić Twoją osiemdziesiecioletnią mamę, w każdym razie moją osłabiły. Wiesz ewentualną rezygnację, o ile mama zdecyduje się na Wawelską można złożyć w momencie kiedy dowiecie się o terminie. Aparaty wszędzie się psują, ale w Gdyni , gdzie naświetlana była moja mama szybko były naprawiane.
  Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
Basia2000

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25744

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-28, 12:14   Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
Gaba
W szpitalu, o którym piszę nie czeka się długo na łózko, zarówno w przypadku mojego męża jak i mamy czekaliśmy tydzień. Gdzieś czytałam, że szpital ten ma zniesione limity, wieczorem postaram się podłubać i wyszukać więcej informacji.
  Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
Basia2000

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25744

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-28, 09:13   Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
Aniu
Mój mąż w ubiegłym roku w grudniu naświetlany był w CO przy Szpitalu Morskim w Gdyni, mama w czerwcu i lipcu tego roku również w tym szpitalu. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku czekaliśmy tydzień na wezwanie do szpitala od czasu przesłania dokumentacji przez prowadzących ich lekarzy. Pacjenci z poza miejsca zamieszkania podczas leczenia są hospitalizowani, co uważam za bardzo dobre rozwiązanie w przypadku starszych osób, u mojej mamy podczas naświetlań wystąpił epizod z migotaniem przedsionków i sytuacja została natychmiast opanowana.
Pomyśl może o takim rozwiązaniu, nie będzie mamie łatwo pokonywać pięć dni w tygodniu drogi na naświetlania, to dla starszej osoby dość obciążające leczenie, pamiętam jak z dnia na dzień słabła moja mama.
  Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
Basia2000

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25744

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-27, 15:11   Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
To dobre wiadomości w tej trudnej dla Ciebie i mamy sytuacji, Anno świetnie sobie dajesz radę na odległość, jestem na miejscu i sytuacja nieraz mnie przerasta, rozumiem ile musi To Ciebie kosztować, ale jak wspomniałaś, nasze mamy mają nas córki.
Pozdrawiam i ściskam.
  Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
Basia2000

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25744

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-26, 17:33   Temat: Rak piersi - wznowa w bliznie
Anno
Pięć lat to bardzo dużo czasu, wtedy Twoja mama była w lepszym stanie jeżeli chodzi o przyswajanie informacji, było jej znacznie łatwiej. Rozumiem doskonale jej i Twoją sytuację, moja mama jest w tym samym wieku i też ma raka / trzon macicy/. Powiem Tobie, że bez mojej pomocy nie dała by rady w obecnym systemie, musiałam zrezygnować z pracy, aby to wszystko ogarnąć. Powinnaś rozważyć zorganizowanie dla mamy pomocy kogoś na kim będzie mogła się wesprzeć.
Pozdrawiam i życzę dużo siły.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group