1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
edi

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 30220

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-12-23, 11:15   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
A co Tobie to przeszkadza że Ci chorzy ludzie idą na Jasną Górę się modlić. Robią Ci tym jakąś krzywdę?
Dlaczego tak bardzo przeszkadza Ci to że Ci ludzie zawierzają swoje zdrowie i życie Bogu a nie lekarzom?
Człowiek ma rozum wolną wolę i to jego osobisty wybór.
Ja jestem osobą wierzącą.
Jestem chora,nie obwiniam Boga za moją chorobę ani nie prosiłam go o wyleczenie.Powierzyłam je lekarzom. Ale podziękowałam Bogu za to że operację przeżyłam bo chociaż nie prosiłam go o to ocalił mnie. Posłużył się lekarzem który mnie operował aby ocalić moje życie. Zrobił to rękami lekarza.
Myślę,że nie ma sensu dalej dyskutować na ten temat.
Dyskusje na temat wiary budzą wiele emocji-i tych dobrych i tych złych. Więc odpuśćmy sobie.
Życie i tak daje nam nieźle popalić-niezależnie od tego czy wierzymy/w kogo wierzymy/czy nie wierzymy.
Po co go sobie jeszcze bardziej zatruwać.
A wszystkim chorym-tym wierzącym i nie wierzącym życzę zdrowia i zdrowego podejścia do choroby oraz mądrych wyborów


I jeszcze jedno. Co do Twojego stwierdzenia że w napisanym przeze mnie wyznaniu wiary nie ma ani słowa o zabijaniu,pedofilii ect. To przeczytaj jeszcze raz to wyznanie wiary uważnie.Jest tam taki fragment

"Wierzę również mocno w to, co jest zawarte w słowie Bożym, spisanym lub przekazanym przez Tradycję, a co Kościół, jako objawione przez Boga, podaje do wierzenia, tak w Nauczaniu uroczystym, jak i w zwyczajnym Nauczaniu powszechnym.

Z przekonaniem przyjmuję i uznaję również wszystkie i poszczególne prawdy, które Kościół w sprawach wiary i moralności podaje w sposób ostateczny. "

Oprócz wyznania wiary jest coś takiego jak dekalog i grzechy główne. A tam i owszem jest mowa o wystrzeganiu się złych uczynków.


I tyle na ten temat

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-12-23, 11:44 ]
Wątek przenoszę do właściwego takim dyskusjom miejsca.
Chętnym do zabrania głosu w tym wątku przypominam o tym, że:
1. Na całym forum, nie wyłączając tego miejsca, obowiązuje każdego bez wyjątku użytkownika kultura wypowiedzi i odnoszenie się z szacunkiem do innych forumowiczów.
2. Jesteśmy forum onkologicznym, i podstawowym a zarazem nadrzędnym celem istnienia tego miejsca jest pomoc osobom zmagającym się z taką chorobą.
3. Dyskusje na inne tematy będą na forum tolerowane przy poszanowaniu powyższych zasad oraz uwzględnieniu - w kwestii tego akurat wątku - faktu, że wiedza i wiara choć się uzupełniają, to dotyczą zasadniczo różnych spraw, z których ta ostatnia ze swej istoty transcendentnych, zatem przez pierwszą nie w pełni poznawalnych.
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
edi

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 30220

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-12-22, 22:36   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Poniżej wyznanie wiary katolika. Znam je na pięć. Bałam się że może coś zapomniałam,przeoczyłam ale...nigdzie nie ma w nim mowy o tym,że Bóg wyleczy nas lub kogoś z naszych bliskich z choroby nowotworowej...zachowujmy się jak ludzie myślący...
Pomylił Pan forum...

Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę; który mówił przez Proroków.

Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden Chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.

Wierzę również mocno w to, co jest zawarte w słowie Bożym, spisanym lub przekazanym przez Tradycję, a co Kościół, jako objawione przez Boga, podaje do wierzenia, tak w Nauczaniu uroczystym, jak i w zwyczajnym Nauczaniu powszechnym.

Z przekonaniem przyjmuję i uznaję również wszystkie i poszczególne prawdy, które Kościół w sprawach wiary i moralności podaje w sposób ostateczny.

Przyjmuję nadto z religijnym posłuszeństwem woli i umysłu naukę głoszoną przez Papieża czy też przez Kolegium Biskupów sprawujących autentyczny Urząd Nauczycielski, także wtedy, gdy nie jest ona podawana z intencją definitywnego jej określenia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group