1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-08, 10:34   Temat: Guz pluca - operacja
Witam

Tacie wykryto guza w lewym plucu. Mial robione rth, tk oraz pet. Nastepnie skierowali do szpitala na oddzial pulmonologiczny. Dr powiedziala, ze musza zadecydowac czy guz jest operacyjny. Dzis mial bronchoskopie. I pani dr powiedziala, ze nie doszla do guza bo jest obwodowo, ale pobrala cos tam. W poniedzialek ma miec usg i w srode ma wyjsc. Chirurdzy maja zadecydowac czy bedzie operacja i wyznaczyc termin. I ponoc najwczesniej 2 tyg po wyjsciu ze szpitala.

I tutaj tego nie rozumiem. Czy to jest normalne? Czemu go wypuszczaja i czemu tak pozno operacja? Myslalam, ze teraz jest przyjety na operacje, wszyscy tak bylismy nastawoeni. Vzy w takich przypadkach niepowinno sie jak najszybciej wyciag go? Nie podoba mi sie ta sytuacja i boje sie, ze ktos tu cos kreci. Czy tak rzeczywiscie jest?

[ Dodano: 2015-05-08, 10:36 ]
Dodam,ze to juz miesiac sie ciagnie. Tato kaszle, zle sie czuje, jest blady, zmieniony. Stwietdzony jest nowotwor niewiadomego pochodzenia.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-05-08, 18:17 ]
Masz już na Forum wątek dotyczący choroby taty - nie ma potrzeby zakładać nowego, bo wtedy brak jest ciągłości historii i istotnych szczegółów, podanych wcześniej. Jest to też niezgodne z Regulaminem.
Wątki scalone.


  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-30, 21:01   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Dziekuje za te kilka slow.. Dzis rozmawialam z mama. Mowi ze tato bardzo kaszle, ze jest ciagle zmeczony, po pracy od razu spi. Rodzice razem twierdza, ze to przeziebienie. Nie podchodza do tej choroby jak do nowotworu.

mi sie wydaje, ze ten jego stan aktualny to nie grypa, tylko od tego guza. Boje sie, ze jeszcze tydzien to duzo. A oni nadal uwazaja ze guz to zmiana pogrypowa. Ale przeciez w wynikach ewidentnie wychodzi nowotwor...
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-28, 20:08   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Przepraszam, pytalam tylko czy jest prawda ze " rak nie boli".

Tato wrocil od pulmonologa, na srode 6.05 ma termin do szpitala. Ponoc lekarz opisal sytuacje i wyniki PET :" nie jest zle".
Ale stwierdzil tez, ze moze okazac sie ze guz nie bedzie do operacji bo moze byc rozsiany. Tato sie cieszy, uwaza to za dobra informacje, gdyz nie bedzie wtedy mial operacji, czego sie boi.
A mi sie wydaje, ze to zla wiadomosc.
Tato nadal twierdzi, ze moze to guzy po zapaleniu, ze moze jakis gruzliczak - cos nieszkodliwego co usunie

[ Dodano: 2015-04-28, 20:11 ]
Ze cos niegroznego, co usunie sie lekami. Ja to widze inaczej nowotwor napewno- a po badaniach wyjdzie czy lagodny czy zlosliwy. Ale moze sie myle.
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-28, 13:19   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Witam, niepokoi mnie to jak czuje sie tato. Skarżył się wczoraj, że bardzo kluje go w klatce, ma kaszel i chrypke. Martwie się.
Jednak on twierdzi ze "rak nie boli" i on nowotworu żadnego nie ma.

Czy tato ma racje, że "rak nie boli" i to rzeczywiście jes od przeziębienia?
Pytałam też jego o powiększone węzły chłonne śródpiersia na co odpowiedział " po grypie każdy ma powiększone".

Co o tym myślicie? Czy tato probuje mnie oszukać, czy może ma rację?
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-26, 21:42   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Rozumiem.
Troche poczekam, Pani dr chciala juz polozyc tate do szpitala, jednak on odklada, przesowa to w czasie co wydaje mi sie bledem ze strony taty.

Myslalam, ze badanie PET wyjasni duzo a nawet wszystko, jednak nadal niewiem w sumie z czym mamy do czynienia, czy sa przerzuty itd.

Gdy bede miec jakiekolwiek info, wyniki - napisze.
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-26, 21:18   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Dziekuje za odpowiedzi.
mam jeszcze iskierke nadzieji, ze to wszystko to stany pozapalne.

Chociaz te powiekszone wezly srodpiersia sa, jednak bez wzmozonego metabolizmu - i pomimo tego tez moga byc przerzuty?

I ta watroba..

daliscie mi troche nadzieji, chociaz metlik w glowie duzy. W drugiej strony szczerze mowiac, nie wyglada mi to wszystko dobrze. Ale ja sie nie znam, wiec moze niepotrzebnie sie martwie.

[ Dodano: 2015-04-26, 21:23 ]
Tato we wtorek ma wizyte u pulmonologa. Zobaczymy co zaleci. Tato bardzo odklada pojscie do szpitala.
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-26, 12:54   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Co do ślinianki jest jest napisane "węzły chłonne?" - jesli to nie guz Warthinga a wezly, to znaczy ze wtedy to moga być przerzuty do węzłów?

I czy "powiekszone węzły chłonne śródpiersia" moga świadczyć o przerzutach?

Czyli jeszcze jest szansa, że guz w plucu oraz sliniance to dwa różne guzy? I nie wiem czy dobrze zrozumiałam - moze okazać sie to WSZYSTKO pozapalnymi zmianami, skoro metabolizm jest do 5 suvmax?

[ Dodano: 2015-04-26, 13:09 ]
Dojrzałam jeszcze w wyniku zmiany w wątrobie " wątroba z niejednorodnym metabolizmem, w segm. II suv max = 3,8 oraz VIII suv max = 3,3" - o czym to moze swiadczyc? Przerzuty? Czy moze to być cos nie zwiazanego z guzem płuca?

Bardzo zaczynam sie martwić.
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-26, 08:19   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Dziekuje za odpowiedz. Niejestem pewna czy tato powiedzial mi prawde " ze guzek lagodny".Czyli jest duze prawdopodobienstwo, ze to nowotwor zlosliwy?

A o czym swiadczy w plucu lewym suv max 4,9?
Czy jest jakos zakres referencyjny suvmax, swiadczacy ze to juz komorki rakowe czy to jest indywidualnie dla kazdego?
Pisza, ze prawdopodobnie "charakter
rozrostowy" - czyli? Rozumiem ze w sliniance moze byc przerzut?(ale nie musi)

[ Dodano: 2015-04-26, 08:50 ]
Czy ważna informacja w wyniku jest "guz łączy sie z opłucna" ? Czy gorzej jakby naciekał? jak zinterpretować to stwierdzenie?
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-25, 22:45   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Witam, dołączam zdjęcie wyniku PET. Prosiłabym bardzo o interpretacje.

Lekarz mówi, że guz jest operacyjny.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek interpretacje.


  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-23, 20:25   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Rozumiem, troche zametu wprowadzam, ale tak mnie to nurtuje, ciagle mysle o tym, martwie sie. W sobote postaram sie o wyniki pet. Dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za niescisle wypowiedzi...ale teraz ta sytuacja to cale moje zycie a tato nie zabardzo chce udostepniac wyniki.
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-23, 20:11   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Tez pacjent ma chemioterapie po wycieciu czy tylko operacja? Czyli tato zle rozumie swa chorobe, jako "jakis guzek do wyciacia i po sprawie"?
Jakie jest rokowanie po udanej operacji?gdzies wyczytalam, iz guzy lagodne stanowia statystycznie do 10% wszystkich guzow pluc. I wtedy pacjenci przezywaja do 5 lat, i to nazywa sie dobrym rokowaniem.
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-23, 19:54   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Dostalam telefon od taty po badaniu PET. Powiedzial, ze guz jest lagodny, bez ognisk przerzutowych oraz do operacji. Dodal ze cieszy sie, bo martwil sie, ze to mogl byc nowotwor. A czy to nie jest wlasnie nowotwor? Co oznacza guz lagodny? Tato sie cieszy, ze wytna mu go i po sprawie. Czy tak tez jest w praktyce?
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-18, 22:25   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Niestety nie udalo mi sie dostac wyniku tk taty. W tygodniu ma miec PET, wtedy sprobuje tutaj wkleic.
Jednak ciagle martwi mnie taka sytuacja, czuje ze tylko ja czuje powage sytuacji. Rodzice ciagle tlumacza, ze to stan pogrypowy lub pogruzliczy. A ewidrntnie jest podejrzenie nowotworu.
Czy jeszcze jest szansa, ze to faktycznie stan pozapalny? Czy teraz tylko czekamy na diagnoze guz nowotwor zlosliwy lub lagodny?
Czy guz lagodny jest calkowicie wyleczalny?

[ Dodano: 2015-04-18, 22:28 ]
Tato teraz nie kaszle, ale jest blady, oslabiony i czasem kluje go w klatce. Widac ze zmizernial i zmienil sie na twarzy...tak jakby powieki spuchniete a oczu malo co widac. Nie wiem czy to moze miec jakis zwiazek.
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-17, 21:09   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
A pgniska na watrobie? Oraz wezly chlonne 11 mm? Ciagle o tym mysle, potrzebuje choc jakakolwiek informacje. Zmiany lagodne, to znaczy ze to moze nie byc rak? I byc calkiem wyleczalne?
  Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Anna1987

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-17, 18:26   Temat: Guz płuca lewego - wyjasnienie
Dziekuje za odpowiedź. Niestety wynik posiada tato.
Przytoczylam fragmenty, które przepisalam sobie na kartke. I napisałam, tak jak było w oryginale. Reszte fragmentow, byly bez zmian, bez podejrzeń. Postaram sie na jutro zalatwic oryginal.

Jednak czy ogniska w watrobie mogą byc przerzutami? Oraz czy powiększona guzkowato nadnercza tez może swiadczyć o przerzutach?

[ Dodano: 2015-04-17, 18:36 ]
Czy raczej nie wygląda to na stan pogrypowy - pozapalny? Do czynienia mamy jednak z guzem - lagodnym lub zlosliwym?

[ Dodano: 2015-04-17, 18:46 ]
Postaram sie wkleic wynik, rozumiem, ze pisanie pojedynczych zapamietanych czesci opisu jest malo wiarygodne.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group