1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Od Graves-Basedowa do raka brodawkowego tarczycy
AlfabetMorsa

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 26089

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-08, 11:40   Temat: Od Graves-Basedowa do raka brodawkowego tarczycy
malgosia68 napisał/a:
Chciała bym wiedzieć wszystko na temat jodoterapii. Szukam już od wczoraj coś konkretnego co mogło by mi pomóc przygotować się do pobytu w szpitalu i późniejszego pobytu w domu w odosobnieniu. Nie mogę niczego w jednej pigułce znaleźć. I tu zwracam się do Was z prośbą.
Czy ktoś mógłby podesłać mi taki link/linki?

Interesuje mnie dosłownie wszystko od początku do końca. Jak wygląda takie leczenie w szpitalu? Co należy zabrać ze sobą do szpitala? A czego nie należy brać? Od czego uzależniona jest dawka jodu? Czy podanie jodu ma jakieś działania uboczne? Czy po powrocie do domu muszę zachować jakieś środki ostrożności?
Zaznaczam, że na ten czas będę w domu sama. Czytałam gdzieś, że w tym co się chodzi po domu, czy w tym co się śpi należało by spalić. Czy to prawda?
Powinno się używać naczyń jednorazowych? Jak później zdezynfekować mieszkanie przed powrotem mojego małego synka? Mieszkamy w kawalerce.


Jodoterpię w WIM na Szaserów przeszłam w styczniu 2012 r., a więc rok temu. Jodoretpię miałam trzy tygodnie po operacyjnym usunięciu tarczycy, centralnego układu chłonnego i fragmentów kości gnykowej z powodu raka brodawkowatego tarczycy.
Jak to wygląda? - przyjście do szpitala - badania, diagnostyczna dawka jodu, potem w 3 dobie scyntygrafia szyii i podanie dawki leczniczej. Po połknięciu tabletki idziesz do izolatki i tam zostajesz na 3 doby. W tym czasie nie wychodzisz z izolatki, nikt tam nie zagląda, jedzenie zostawiają na korytarzu. Trzeba dużo pić i często się kąpać żeby wypłukiwać jod. Brak żadnych skutków ubocznych po połknięciu jodu. W pokoju można mieć ze sobą wszytsko (także komputer, telefon). Wbrew obiegowym opiniom promieniowanie nie przenosi się na przedmioty. Po 3 dniach scyntygrafia całego ciała i do domu. Potem przez kolejne 2 tygodnie organiczenie kontaktu z małymi dziećmi i kobietami w ciąży. W szpitalu byłam od środu do poniedziałku.
Jeżeli masz jeszcze jakies pytania, proszę o skonkretyzowanie.
Ja
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group