1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Autor Wiadomość
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #346  Wysłany: 2011-09-18, 10:05  


Gonia, kochana Ty moja życzę Wam miłej, dobrze spędzonej niedzieli ...

Pozdrowienia i uściski dla tatki
Buziaczek "siostrzyczko" dla Ciebie...
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #347  Wysłany: 2011-09-18, 21:37  


Moje kochane dziewczyny dzis bylo cudownie;-)
Bylismy rano z Tatulem w kosciolku,szlismy powoli zeby sie nie meczyl.Poztem wrocilismy zjedlismy obiadek popil na deserek nutridrinka o jego ulubionym smaku waniliowym(mowi ze to jak kogiel mogiel)pozniej poprawial mi moj bialy plaszczyk bo byl za duzy.stwierdzil ze dzis mi go zrobi zebym miala jutro do pracy..takze dzis cudowny dzionek..Pozdrawiam Was goraco i z wielkim usmiechem :lol:
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #348  Wysłany: 2011-09-18, 21:42  


Goniu, świetnie, że mieliście tak wspaniały dzień. :sun: Pozdrawiam Was serdecznie.
[manga]
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #349  Wysłany: 2011-09-19, 09:12  


Gonia, zazdroszczę wiary. Myslę, że bardzo pomogła by mi teraz. A tak to staram sie wierzyc, że mojej Mamie jest dobrze.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #350  Wysłany: 2011-09-19, 14:52  


Ewelina Żurek, Widzisz gdyby mozna bylo wlac wiare do serduszka...To nie jest takie proste...Mnie Bog i Matka Boska dotknela bezposrednio gdy bylam dzieckiem..juz wczesniej pisalam w czyims poscie...bez wiary i nadzieji ze sie uda,moja mamcia by oddala mnie na operacje .urodzilam sie ze stopami konsko-szpotowymi..Mama miala wiare duzo sie modlila i na 13 lekarzy,posluchala sie jednego..to bylo nierealne zebym chodzila dzieki masazom inni lekarze pukali sie w glowe..mowili ze tylko operacja..a ja teraz pracuje w teatrach muzycznych,tancze i spiewam i nic mi nie zostalo po stopach konsko-szpotowych...Tylko wiara modlitwa i ludzie ktorych Pan Bog stawial na mojej drodze pomogli mi wyjsc z tego.Dlatego mam silna wiare i tak jak lekarz powiedzial to cud ze moj Tatus jeszcze zyje..26 mija rowno rok...wszystko idzie powoli w jedna strone czyli widze jak Pan Bog daje mi do zrozumienia: Goska juz czas..niedlugo zabiore Tatke by mi tu szyl...Tatus wolniejszy,czasami rozmawiam z nim jak z dzieckiem..ma takie dni..Musimy chyba przeswietlic glowe,bo sa dni kiedy nie moze zapiac koszuli na guziki(z drugiej strony ma grube palce)Ale najpierw niech Tatule naswietla..a to juz za kilka dni...Kupuje mu nutridrinki,tlumacze jak dziecko jak malo je,ze powinien wiecej..
Dzis np musialam z nim przeprowadzic rozmowe,bo rano wypil nutridrinka i nie zrobil sobie sniadania..wiec wracam z pracy i pytam:zjadles Tatus ?a on mowi ze nie..to mowie Tatus musisz jesc zeby byc silny,przeciez musimy walczyc z choroba..na co on: no tak...Czasami odpowiada jakby cos sie z mysleniem dzialo..hmm..dlaczego tak jest?nie ma jakis objawow ze np nie moze chodzic czy chwieje sie(no czasem mu sie w glowie zakreci-ale to czasem to sie zachwieje)mowi normalnie..tylko sa takie dni(od 2 tygodni) ze czasami odpowiada jak dziecko...Jestem szczesliwa ze mam wiare,bo gdyby jej nie bylo,to po odejsciu Taty bym zwariowala..Bezsensu byloby dla mnie to zycie...Pozdrawiam goraco
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #351  Wysłany: 2011-09-19, 15:25  


Tak bardzo staram się wierzyć. Jestem wychowana w wierze katolickiej ale takiej na pół gwizdka. Tzw. wierząca/niepraktykująca. Od śmierci mamy "staram się wierzyć". Bardzo się boję czy śmierć to jednak nie jest koniec. Chcę wierzyć, że Mama patrzy na mnie z góry i jest szczęśliwa. Tylko to daje mi pociechę.
Co do Tatusia i jego "problemów" to niewiele Ci powiem, bo się nie znam, ale chętnie czytam Twoje posty na napiewają bardzo dużym optymizmem i taką radością z każdego dnia. Oby tak dalej.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #352  Wysłany: 2011-09-19, 15:28  


Ewelina Żurek, Kochana moja,zobaczysz przyjdzie taki dzien ze poczujesz ze Mamcia jest zupelnie na wyciagniecie reki i zrozumiesz wtedy ze byla zawsze krok przed Toba aby Cie chronic! Pozdrawiam goraco;-)

[ Dodano: 2011-09-19, 16:28 ]
Jedno co wiem napewno..Lekarze robia co mozliwe,a Pan Bog wszystkim steruje...Trzeba tylko wierzyc..Takze wszystko w rekach Pana Boga...Tatus siedzi twardo i pracuje..Powiedzial mi wlasnie: Wiesz corus masz racje,trzeba walczyc i prosic Boga zeby pomagal...Az sie poplakalam...
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #353  Wysłany: 2011-09-20, 20:56  


U nas dzis dobry dzien;-)cudownie !!!! Tatko usmiechniety,nie usypial! jest pieknie...Oby tak dalej!!!
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
aneri 


Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 121
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 9 razy

 #354  Wysłany: 2011-09-21, 08:12  


Jakie dobre wieści, trzymam kciuki aby tak było bardzo bardzo długo !!!!
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #355  Wysłany: 2011-09-21, 22:37  


dzisiaj Tatus mial naswietlenie podwojnej frakcji,jutro jedziemy na drugie.Blagam modlcie sie
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #356  Wysłany: 2011-09-21, 22:38  


:tull:
_________________
Katarzynka36
 
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #357  Wysłany: 2011-09-22, 19:17  


Kochane moje,a wiec pisze od samego poczatk u.jak bylismy 9 wrzesnia to nie bylo przerzutow.wczoraj lekarz umowil tate na naswietlenie.przed naswietleniem okazalo sie ze jest przerzut na lewy nadobojczyk.czyli generalnie jest tak.na prawym plucu guz sie zmniejszyl do tego stopnia ze pluco zaczelo ,,oddychac" wezel chlonny prawy nadobojczykowy bez zmian(tzn nie powiekszyl sie) wezel chlonny w gardle prawa strona tez stoi.Teraz zrobil sie przerzut w ciagu ostatnich dni na lewy wezel chlonny nadobojczykowy,wiec lekarz zastosowal napromieniowanie paliatywne w warunkach fotonow X6MV na obszar prawego nadobojczyka w dawce jednorazowej 600cGy/max oraz napromieniowanie paliatywne w warunkach fotonow X6MV na obszar lewego nadobojczyka w jednorazowej dawce 600cGy/max.Badanie kontrolne mamy dopiero na 04 listopada...
Tatus dzis po tym napromieniowaniu jakis dziwny..nie wlaczyl ani tv ani radia,siedzi i czasami usypia..znowu zaczynam sie bac,choc wiem ze Wasze modlitwy sa wysluchane i jesli pan Bog pozwoli to da jeszcze troszke czasu..czuje sie jak zebrak,ktory prosi o okruch chleba..ale taka juz prawda czlowiek prosi o kazdy dzien,kazda godzine..Ciezkie to zycie tu na Ziemi..iesze sie tym ze niesamowite jest to iz na wizyty czekamy w dlugich odstepach czasu a tu dzieki Bogu przerzut powstal niedawno a tu juz go naswietlili.wiem ze to paliatywne leczenie,ale jak to lekarz mowil Pani Malgosiu to wielki cud ze taki czas minal a ojciec nadal zyje..i za to dziekuje Bogu.Dziekuje Wam Kochane za modlitwe,ona jest drozsza od wszystkiego.Pozdrawiam Was goraco
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Funia 


Dołączyła: 30 Mar 2011
Posty: 228
Pomogła: 27 razy

 #358  Wysłany: 2011-09-22, 20:02  


sarenka napisał/a:
Ewelina Żurek napisał/a:
Bardzo się boję czy śmierć to jednak nie jest koniec. Chcę wierzyć, że Mama patrzy na mnie z góry i jest szczęśliwa. Tylko to daje mi pociechę.
-oczywiście ,że Mama jest wciąż z Tobą.To pewnik...


ja niestety mam takie same obawy jak Ewelina. :|

A za Gonię i jej Tatusia trzymam kciuki z całego serca.
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #359  Wysłany: 2011-09-23, 15:28  


Goniu trzymam kciuki za TatęA A na jakiej podstawie lekarz stwiwrdził przerzuty? Robił tk?
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #360  Wysłany: 2011-09-23, 15:41  


Patrycja napisał/a:
A na jakiej podstawie lekarz stwiwrdził przerzuty? Robił tk?

Przerzut do węzła nadobojczykowego można w zasadzie rozpoznać palpacyjnie (jeśli badaniu fizykalnemu towarzyszy zaawansowana miejscowo / uogólniona choroba nowotworowa to nie trzeba biopsji by potwierdzić to rozpoznanie). Pomocnym badaniem dodatkowym może być USG dołów nadobojczykowych.

TK klatki piersiowej nie obejmuje tej okolicy ciała i jest w tej kwestii niediagnostyczne.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group