rak niedrobnokomórkowy gruczołowy, EGFR (-).
W CT KLP powiekszone węzly chlonne, guz w górnym biegunie wnęki lewej z naciekaniem t. płucnej, rozmiar nacieku nok 110 mm oraz bardzo liczne rozsiane zmiany guzkowe i drobnoguzkowe - mts.
EKG i podstawowe wyniki badań laboratoryjnych w normie.
badania dodatkowe:
wycinek z oskrzela - rak niedrobnokomórkowy gruczołowy IHC-P63 PROTEIN (+-); IHC-TTF 1 (+-); BK3- UJEMNY - co oznaczają dokładne te oznaczenia?
EKG - RZM ok 73/min lewogram patologiczny. - co to oznacza??
Konsultacja onkologiczna
rozpoznanie raka gruczołowego płuca lewego, mts do węzlów chlonnych śródpiersia oraz płuc CSIV, brak mutacji EGFR. proponowane leczenie w programie lekowym EF-62%Pemetreksed + Cisplatyna I linia.
1032M mutacje w aksonach 18-21 EGFR
Nie stwierdzono obecnosci mutacji w eksonach 18-21 genu EGFR w DNA wyizolowanym z tkanki nowotworowej zatopionej w bloczku.
pytanie dotyczy mutacji EGFR? Jest ona czy nie? czy moze dojsc do sytuacji z której gen EGFR nie zmutuje?
Badanie histopatologiczne mówi, że jest to rak niedrobnokomórkowy gruczołowy a żeby badanie było dobrze doprecyzowane to stosuje się tzw. badania immunohistochemiczne.
Czyli, podsumowując, cytolog określił typ nowotworu i wypisał reakcje immunohistochemiczne, które uzasadniają to rozpoznanie.
magda001 napisał/a:
EKG - RZM ok 73/min lewogram patologiczny. - co to oznacza??
Rytm zatokowy miarowy
Cytat:
lewogram patologiczny – kąt nachylenia osi elektrycznej mieści się w granicach -30° do -90° (możliwe przyczyny: blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa, zespół preekscytacji, zawał ściany dolnej, poziome położenie serca u osób otyłych z szeroką klatką piersiową)
Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa, zaproponowane leczenie w programie lekowym EF-62%Pemetreksed + Cisplatyna I linia. a wczesniej tygodniowe zażywanie kwasu foliowego.
Czytałam różne komentarze na temat stosowania kwasu foliowego i raczej nie byly to pozytywane komentarze. Czy to moze przyczynić się do rozszerzenia się choroby a przez to zajęcie przez komorki rakowe kolejnych narządów?
Prosze o podzielenie się Waszymi doświadczeniami..
Środki stosowane w celu
poprawy bezpieczeństwa leczenia pemetreksedem
W celu ograniczenia objawów toksyczności chorzy leczeni pemetreksedem powinni przyjmować witaminę B12 oraz kwas foliowy. Zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego chory powinien codziennie przyjmować doustnie kwas foliowy lub produkt wielowitaminowy zawierający kwas foliowy w dawce od 350 do 1000 mikrogramów w dawce podzielonej (2 razy dziennie).
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum